Kontakt

W 50. rocznicę powstania Amerykańskiego Korpusu Pokoju i 10. rocznicę zamknięcia jego misji w Polsce, Ośrodek KARTA – z inicjatywy Ambasady USA w Warszawie i dzięki jej wsparciu – podjął się przywrócenia pamięci o działaniach wolontariuszy Korpusu w naszym kraju. Udało się nie tylko zrekonstruować tutejszą historię ich działań, poznać nazwiska wszystkich wolontariuszy, miejsce i pole ich działania, ale także dotrzeć do ponad 500 osób, które miały związek z Korpusem. Zebrana dokumentacja złożyła się na obszerną kolekcję w archiwum Ośrodka KARTA, z której wybór przedstawiamy.

Zachęcamy do zgłaszania dłuższych relacji, zdjęć, czy też dokumentów, bezpośrednio poprzez dodanie ich do strony: www.korpus.karta.org.pl/wp-admin (login: redaktor, hasło: 123aku). Takie informacje mogą zostać zapisane w wersji roboczej, którą następnie administrator strony opublikuje. Przekazujemy też Poradnik_redaktora_strony_Korpus_Pokoju_w_Polsce. Można też zgłaszać się do Fundacji Ośrodka Karta mailowo lub telefonicznie (22 848 07 12).

Agnieszka Kudełka (a.kudelka@karta.org.pl), Anna Richter (a.richter@karta.org.pl), Małgorzata Kudosz (m.kudosz@karta.org.pl), Alicja Wancerz-Gluza (a.gluza@karta.org.pl).

Tel. 00 48 22 848 07 12.